POLITYKA

Poniedziałek, 22 kwietnia 2019

Polityka - nr 21 (3111) z dnia 2017-05-24; s. 102

Passent

Daniel Passent

Angielski dla dublerów

Brawurowe wystąpienie sędziego Trybunału Konstytucyjnego profesora Lecha Morawskiego – w charakterze przedstawiciela rządu i Trybunału – w Oxfordzie wywołało poruszenie i konsternację. Tymczasem sędzia dubler nie powiedział niczego nowego, tylko powtórzył linię partii i rządu: wymiar sprawiedliwości w Polsce jest skorumpowany od góry do dołu i wymaga szarpnięcia cuglami, gejom mówimy „nie”, ale ich nie ścigamy. Nie mogąc uwierzyć własnym uszom, że tak mówi bezstronny sędzia, część komentatorów uznała, że „doszło do przekłamania”, gdyż profesor mówił w języku obcym, używanym przez tubylców.

Ponieważ istnieje zagrożenie, że przedstawiciele władz będą jeszcze w przyszłości zmuszeni do rozmawiania w obcych językach, przygotowaliśmy niezbędnik językowy dla polityków i prawników. W przygotowaniu wersja chińska, ze względu na zbliżenie z Chinami.

BOMBA TERMOBARYCZNA. Thermobaric device. Thermoboring device. Thermobaric dickbomb. Bomba, której nikt nie widział, nie słyszał ani nie powąchał, mimo że wybuchła ...