POLITYKA

Piątek, 26 kwietnia 2019

Polityka - nr 16 (2551) z dnia 2006-04-22; s. 16

Ludzie i wydarzenia

 Cieś.

„Dziennik”: Nie będziemy konserwatywni

Ukazał się „Dziennik Polska Europa Świat” – kolejna gazeta koncernu Axel Springer. Z kim przede wszystkim zamierza konkurować nowy tytuł?

Robert Krasowski, redaktor naczelny „Dziennika”: – Wiem, że trudno w to uwierzyć, ale naprawdę nie rozumujemy w kategoriach konkurencji. Odbieranie cudzego czytelnika jest droższe niż zdobywanie nowego. A ludzi, którzy nie mają dziś swojej gazety, jest w Polsce wielu. Niektórzy „poobrażali” się na czytane wcześniej dzienniki. Najważniejsze jest jednak to, że liczba propozycji i nakład wydawanych w Polsce gazet są dużo mniejsze niż w krajach Europy Zachodniej. To, że spora część rynku jest wciąż do zdobycia, potwierdzają zresztą doświadczenia Axel Springer z innymi tytułami.

Chcą państwo jednak zdobyć czytelnika młodego, otwartego, ciekawego świata. Wydaje się, że ludzie
z tej grupy czytają już jakieś pisma. Nawet jeśli
nie do końca one im odpowiadają.

To pozory. Często spotykam się np. ze studentami. Twierdzą, że czytają gazety, bo tak wypada. Pytani o nazwiska publicystów mają jednak problemy z pamięcią. ...

„DZIENNIK Polska Europa Świat” (Axel Springer Polska – także wydawca „Faktu”) w cenie 1,50 zł będzie się ukazywał od poniedziałku do soboty. Na czele redakcji stoi Robert Krasowski, dotychczas szef publicystycznego dodatku „Faktu” – „Europa”. Z Krasowskim z „Faktu” odeszli także : Marta Bratkowska, Konrad Kołodziejski, Marcin Piasecki. W odpowiedzi na debiut nowego dziennika „Gazeta Wyborcza” obniżyła cenę do 1,50 zł.