POLITYKA

Poniedziałek, 26 sierpnia 2019

Polityka - nr 8 (2642) z dnia 2008-02-23; s. 30-31

Kraj

Agnieszka ZagnerAnna Dąbrowska

Byli

Wiadomo, jak to jest być premierem czy ministrem: adrenalina, prestiż, sekretarki, służbowe samochody, ochrona – i to fascynujące poczucie bycia niezbędnym. Jak później bez tego żyć?

Minister Zbigniew Ziobro” – przedstawia się przez telefon były minister sprawiedliwości wiele tygodni po odejściu z resortu. – Niemożliwe, że tak powiedziałem – tłumaczy potem w sejmowym pokoju klubu PiS. Już nie minister, ale właściwie nie ma dnia, by nie zwołał konferencji prasowej, a to w sprawie słynnego „gwoździa”, który miał zakończyć polityczną karierę Andrzeja Leppera, a to komentując ustalenia nowego kierownictwa ministerstwa w sprawie rzekomych nacisków na prokuratorów za jego czasów.

Była ekipa Jarosława Kaczyńskiego w większości nie zamierza zejść z czołówek gazet, na razie choćby jako główni recenzenci ekipy Donalda Tuska. – Jeszcze się nie zresetowałam – mówi Elżbieta Jakubiak, była minister sportu, i też nieustannie komentuje działania rządu Tuska, a to z pozycji byłego ministra sportu, a to z jeszcze poprzedniego stanowiska w Kancelarii Prezydenta, kiedy broni Lecha Kaczyńskiego. – Wciąż mamy wiedzę o tym, co dzieje się w ministerstwie – twierdzi Joanna Kluzik-Rostkowska, do ...

Tagi

rządministrowiePiS