POLITYKA

Sobota, 20 lipca 2019

Polityka - nr 1 (2635) z dnia 2008-01-05; s. 7

Flesz. Ludzie i wydarzenia / Kraj

 J.S.

CBA zmarznie

400 zimowych i letnich kurtek, 200 koszulek polo i 300 t-shirtów zamówiło dla swoich funkcjonariuszy Centralne Biuro Antykorupcyjne. Ale zimowych kurtek CBA na razie nie kupi. Powód: nie zgłosiła się żadna firma, która chciałaby uszyć dla formacji zimowe odzienie. – Nie zapadła jeszcze decyzja o tym, czy zostanie rozpisany nowy przetarg, to zależy od dyrekcji Biura – mówi Anna Błaszczak, odpowiedzialna za przetarg w CBA.

Czy Biuro postawiło tak wysokie wymagania, że zabrakło chętnych, czy też żadna firma odzieżowa nie chciała się podjąć zadania z innych powodów? Chcieliśmy o to zapytać rzecznika CBA, ale był nieuchwytny.

Ujawniamy zatem, czego agenci CBA w tym sezonie na razie nie założą: czarnych, wodoodpornych kurtek z oddychającymi membranami i podpinkami, które mogłyby być noszone osobno jak bluzy. Kurtki, zapinane na zamek, miały mieć ukrywane pod specjalnymi patkami emblematy CBA na piersi i plecach, chowany w kołnierzu kaptur i specjalne otwory do wyciągania broni. Każda kurtka powinna posiadać dwuletnią gwarancję.

Ale ...