POLITYKA

Poniedziałek, 22 lipca 2019

Polityka - nr 46 (2629) z dnia 2007-11-17; s. 7

Flesz. Ludzie i wydarzenia / Kraj. Komentarz

Janina Paradowska

Co w PiS piszczy

Zrezygnujcie z mandatów, jeżeli jesteście ludźmi honoru – zaapelował Jarosław Kaczyński do trzech wiceprezesów swej partii, Ludwika Dorna, Pawła Zalewskiego i Kazimierza Ujazdowskiego, którzy zrezygnowali z funkcji, gdyż nie zgadzali się z mało kolektywnym kierowaniem partią.

Byli wiceprezesi twierdzą, że z linią partii się zgadzają, przywództwa Jarosława Kaczyńskiego absolutnie nie kwestionują, nie zgadzają się jednak, by Komitet Polityczny, czyli najwyższa kolegialna władza partii, nie miał nic do powiedzenia.

Czy jednak w tym sporze idzie tylko o rolę ciał kolegialnych i nieco więcej wewnętrznej demokracji? Czy to tylko spór między tymi z matecznika, czyli z PC, a innymi środowiskami (zwłaszcza konserwatystami), które weszły w skład PiS? Sprawa nie jest tak prosta. To zaczyna być spór także o sposób uprawiania polityki, o polityczny cynizm jako jedną z naczelnych zasad stosowanych przez ludzi otaczających prezesa i mających na niego największy wpływ, w tym słynnych spindoktorów Adama Bielana i Michał...

Tagi

PiSkadryrozłam