POLITYKA

Poniedziałek, 20 maja 2019

Polityka - nr 41 (3181) z dnia 2018-10-10; s. 94

Felietony / Chutnik Plebanek

Sylwia ChutnikGrażyna Plebanek

Do córek

Kochane dziewczynki, długo zastanawiałyśmy się, czy możemy się wam do tego przyznać. Uchodzimy za feministki, ale prawda jest taka, że dżenderowe lewactwo latami nas terroryzowało. Tkwiłyśmy w zakłamaniu i konformizmie, ale teraz nareszcie przyszedł czas prawdy.

Drogie córki, Polki, oto nasze wyznanie: podobnie jak światła i wrażliwa część naszego społeczeństwa, jesteśmy oburzone akcją #MeToo. Stoimy na stanowisku, że nie powinna się była ona wydarzyć. Przez publiczne histerie w internecie mężczyźni boją się teraz z nami flirtować. Wahają się, czy wsadzić nam ręce pod spódnice, a przed stosunkiem pytają, czy na pewno tego chcemy. Awansują nas i nawet nie chcą uczcić tego buziakiem!

Dlatego z taką ulgą powitałyśmy obowiązujący już w niektórych szkołach podręcznik wychowania seksualnego pt. „Życie na maksa. Poradnik uczuciowo-seksualny” autorstwa księdza Jean-Benoit Castermana. Z niego dowiecie się wreszcie, co robić w przypadku, kiedy mocno przytula się do was nauczyciel. Stanowczo odrzucamy sformułowanie „molestowanie seksualne”: jest zimne i nietrafione. Przecież nauczyciel ...