POLITYKA

środa, 19 czerwca 2019

Polityka - nr 30 (2715) z dnia 2009-07-25; s. 24-25

Kraj

Joanna Cieśla

Główne role Anny

Anna Cugier-Kotka, ur. 1969 r., aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Po latach zagrała wreszcie życiową rolę, ale spektakl wymknął się jej spod kontroli.

Ofiara w ciąży (lipiec 2009 r.)

Nie mogę spać, nie mogę jeść, mogę tylko płakać. Nie sądziłam, że będą próbowali mnie niszczyć, dyskredytować. Kto? Anna Cugier-Kotka mówi, że część mediów, ale kto poza tym i dlaczego, nie wie. Niedawna twarz PiS w kampanii przed wyborami do europarlamentu wyznaje, że się zagubiła. Miała już nie rozmawiać z dziennikarzami, ale w niedzielny poranek, 12 lipca, przyjeżdża na spotkanie do centrum Warszawy. Anna w ogóle często zmienia zdanie.

Kilka dni wcześniej policjanci zatrzymali ją, gdy pod wpływem alkoholu próbowała wejść do sądu. (Sprawa prywatna, wlecze się od lat – Anna jako oskarżyciel posiłkowy zarzuca dawnym znajomym wyłudzenie mieszkania). Sprzeczne relacje funkcjonariuszy i aktorki obiegły portale i telewizje. Anna twierdziła, że policjanci brutalnie ją zaatakowali, a ona od 8 tygodni spodziewa się dziecka. Ciąża jest wynikiem czwartego z kolei zabiegu in vitro. – Poprzednio szybko okazywało się, że nic z tego. Wtedy tak dbałam o siebie, a teraz, w tych ...