POLITYKA

Piątek, 19 lipca 2019

Polityka - nr 5 (2690) z dnia 2009-01-31; s. 8

Flesz. Ludzie i wydarzenia / Kraj

 Dąb.

Kampania na rzecz atomu

Gdyby nie zamieszanie ze zmianą na stanowisku szefa resortu sprawiedliwości, znalibyśmy już nazwisko pełnomocnika rządu ds. polskiej energetyki jądrowej. Premier ogłosi je w najbliższych dniach. Z bliskiego otoczenia rządu dowiedzieliśmy się, że największe szanse ma dr Hanna Trojanowska z Polskiej Grupy Energetycznej, największego polskiego koncernu energetycznego – głównego inwestora dwóch elektrowni jądrowych, które według zapowiedzi mają powstać do 2020 r.

Jeśli nie zostanie pełnomocnikiem, to tylko dlatego, żeby głównemu inwestorowi nie zabierać wielkiego eksperta – mówi anonimowo polityk PO. Drugą poważną kandydaturą jest Tomasz Jackowski z Departamentu Energetyki Ministerstwa Gospodarki.

Pełnomocnik rządu będzie odpowiedzialny m.in. za kampanię, która przekona społeczeństwo do budowy elektrowni atomowej. – Polacy boją się elektrowni, bo pamiętają Czarnobyl. Trzeba im uświadomić, że dzisiaj budowane elektrownie pod względem bezpieczeństwa mają się tak do Czarnobyla jak Mercedes do samochodu parowego – mówi Tomasz Misiak, senator PO, który razem z wiceministrem Adamem Szejnfeldem jedzie 8 lutego do Francji, by m.in. poznać ...