POLITYKA

Piątek, 24 maja 2019

Polityka - nr 22 (3061) z dnia 2016-05-24; s. 36-38

Społeczeństwo

Juliusz Ćwieluch

Klej lub giń

Rozmowa z Jackiem Michalakiem, wiceprezesem spółki Atlas, o Polsce z perspektywy remontu łazienki i polskich firmach z perspektywy dołowego pracownika

Juliusz Ćwieluch: – Zmienia pan wygląd, nazwisko i na potrzeby telewizyjnego show zatrudnia się w firmie, w której przepracował 20 lat. Nikt pana nie rozpoznaje, to chyba nie najlepiej świadczy o prezesie.
Jacek Michalak: – Byłem przekonany, że to się nie uda, i od razu mnie rozpoznają. Charakteryzacja była świetna, ale przyznaję, trochę pomogliśmy szczęściu. Tych pracowników, którzy znali mnie najlepiej, w czasie kręcenia materiału po prostu wysłaliśmy na szkolenia.

Ten pomysł z programem przypomina mi trochę zabawy znudzonych arystokratów przebierających się za pastuszków, żeby zasmakować życia prostego człowieka.
Atlas to duża organizacja biznesowa z przychodami przekraczającymi miliard złotych rocznie. U nas decyzjami nie rządzi nuda, ale interes. Kiedy autorzy programu zwrócili się do nas z tym pomysłem, uznaliśmy, że to dobry sposób na promocję. Duża oglądalność, świetny czas antenowy. Żeby było zabawniej, osobiście podejmowałem decyzję na tak, będąc święcie przekonanym, że to nie ja przejdę tę ciężką próbę. Tak ...

Jacek Michalak, 54 lata, doktor nauk chemicznych, stypendysta uniwersytetów we Fryburgu i Ohio. Wykładowca akademicki z 10-letnim stażem. Od 1995 r. związany z firmą Atlas. Od 1996 r. – jako dyrektor ds. badań i rozwoju. 11 lat później został wiceprezesem zarządu ds. rozwoju. Od 2003 r. kieruje także galerią sztuki współczesnej Atlas Sztuki. Wystąpił w głównej roli w premierowym odcinku I serii „Kryptonimu Szef” – polskiej edycji popularnego na świecie formatu telewizyjnego „Undercover Boss”. Żonaty, ma córkę i syna.