POLITYKA

Wtorek, 21 maja 2019

Polityka - nr 9 (3200) z dnia 2019-02-27; s. 74-77

Kultura / Paszporty Polityki 2018. 26 lat Pszportu 2018

Bartek Chaciński

Komediowe zapędy

Dziś mam wrażenie, że śpiewanie po angielsku to strata dobrych melodii – mówi o ewolucji swoich piosenek Dawid Podsiadło, laureat Paszportu POLITYKI w dziedzinie muzyki popularnej.

BARTEK CHACIŃSKI: – Kiedy rozmawialiśmy po wydaniu twojej pierwszej płyty, powiedziałeś, że kontakt z publicznością masz ułatwiony, bo to „tak, jakbyś nawiązując kontakt z dziewczyną, z góry wiedział, że jest w tobie zakochana”. Czy po sześciu latach dalej tak na to patrzysz?
DAWID PODSIADŁO: – To się przeniosło na cały mój świat, widzę zazwyczaj życzliwy uśmiech zapraszający do interakcji. Wtedy mówiłem to z perspektywy pojedynczych sytuacji, kiedy ktoś mnie rozpoznaje na ulicy, no i z perspektywy sceny. Teraz to zalało prawie całą moją codzienność. Chociaż nie całkiem – ostatnio odwiedziłem znajomego, który mieszka w takim fancy miejscu, gdzie na dole siedzi konsjerż, który poprosił mnie o nazwisko. Podałem swoje, on obadał mnie wzrokiem i mówi: „Ale to pan jest tym sławnym muzykiem? Bo jakoś w telewizji pan inaczej wygląda”. Zwykle jednak czuję łatwiejszy próg wejścia w inne światy, bo na razie się chyba dobrze ludziom kojarzę.

Są jakieś minusy tej bliskiej znajomości ...

Dawid Podsiadło (ur. 1993 r.) – wokalista, kompozytor i autor tekstów, laureat programu „X Factor”, wydał płytę z grupą Curly Heads i trzy albumy solowe. Ten najnowszy, zatytułowany „Małomiasteczkowy” i stworzony w duecie z producentem Bartoszem Dziedzicem, doczekał się już potrójnej platynowej płyty. A po zeszłorocznej Małomiasteczkowej Trasie w dużych salach największych polskich metropolii Podsiadło wyruszył właśnie w Wielkomiejski Tour po mniejszych miastach.