POLITYKA

Niedziela, 26 maja 2019

Polityka - nr 22 (3011) z dnia 2015-05-27; s. 95

Passent

Daniel Passent

Ku pamięci

Jako człowiek wiekowy, który przeżył okupację hitlerowską, PRL, a także okupację naszego kraju przez PO (zwaną fałszywie Trzecią RP), szykuję się do kolejnego wyzwolenia, czyli do następnej, czwartej już RP. W historii Polski okupacje i wyzwolenia następują po sobie jak pory roku. Dlatego bez względu na wynik wyborów nie należy tracić nadziei. Panu prezydentowi elektowi Andrzejowi Dudzie gratuluję. Odniósł niewątpliwe zwycięstwo. Co dalej?

Pierwsze, co robią kolejni wyzwoliciele, to rozbrojenie okupantów. Trzeba będzie nowym, prawdziwie polskim władzom, zwrócić broń i kosztowności. Prezydent Komorowski, składając swój urząd, będzie musiał złożyć strzelbę i amunicję, podobnie jak były minister Cezary Grabarczyk musi oddać pistolet. To, w jakich okolicznościach obaj panowie weszli w posiadanie broni, zbada specjalna komisja.

To samo dotyczy zegarków oraz innych kosztowności. Będą one konfiskowane celem ratowania finansów państwa roztrwonionych i rozkradzionych przez rządy Tuska i Kopacz. Za tym pierwszym, który uciekł za granicę, rozesłany zostanie międzynarodowy list ...