POLITYKA

Niedziela, 19 maja 2019

Polityka - nr 34 (3023) z dnia 2015-08-19; s. 24-26

Społeczeństwo

Edyta Gietka

Łowca dewiantów

Motorniczy Krzysztof od dekady randkuje z pedofilami, żeby ich wystawić policji. To było najgorętsze operacyjnie lato.

Zapoznany dwa dni temu Konrado jest coraz śmielszy w esach. Już zacieśnili się z Izką2003 na tyle, że podała mu numer, prosząc o memesa ze zdjęciem. Biedaczyna. Wiążąc nadzieje z Izką, właśnie nadział się na Dymkowskiego Krzysztofa, samozwańczego szeryfa internetu, który hobbystycznie strzeże przed takimi gnojami nasze polskie dzieci.

Z zawodu motorniczy tramwajów wrocławskich z 22-letnim stażem, od dekady w wolnych chwilach udaje chłopców i dziewczynki, wystawiając umówionych na randkę prosto na policyjny radiowóz. Tego lata Dymkowski jest przepracowany operacyjnie jak jeszcze nigdy wcześniej. Od czerwca zadenuncjował ponad 20 napalonych na jego osobę, kamuflującą się w różnych wariantach wiekowo-płciowych. Dymkowski, niesamowicie przeciętny człowiek, nigdy nie miał detektywistycznych inklinacji. Można powiedzieć: namaszczony splotem okoliczności.

1

Pierwszy trafiony cel miał miejsce przypadkiem przed dziesięcioma laty. Znajoma kupiła komputer, zapraszając utalentowanego informatycznie Dymkowskiego do siebie, żeby zrobił go na cito. W domu kręciła się córeczka. ...