POLITYKA

Niedziela, 18 sierpnia 2019

Polityka - nr 48 (2885) z dnia 2012-11-28; s. 22-24

Polityka

Malwina Dziedzic

Małżeństwo narodowe

Złamaliśmy systemowi kark, ale ten system jeszcze oddycha. Musimy go dobić i zakopać – wołał Przemysław Holocher, lider ONR, podczas Marszu Niepodległości. Tuż za nim stała jego żona Anna, która wspiera go w walce o Wielką Polskę. Wzorowe narodowe małżeństwo.

On – stateczny obywatel, zajmujący się doradztwem finansowym i pośrednictwem ubezpieczeniowym. Choć ma dopiero 25 lat, jest już mężem i ojcem trójki dzieci, a to bardzo uwiarygodniające. Tak przynajmniej uważa Artur Zawisza, były poseł PiS, orędownik powstającego Ruchu Narodowego. Przemysław Holocher – kierownik główny Obozu Narodowo-Radykalnego. Anna jest członkinią zarządu. Na sercu leży jej przede wszystkim dobro nienarodzonych; jemu dobro ojczyzny – słabej, upokarzanej i rozkradanej. Dlatego chce obalić system.

Uzupełniają się. W działalności społecznej pełne partnerstwo, w domu tradycyjnie – patriarchat. Ale przecież to nic złego. Tak przynajmniej uważa Zawisza. – Anię Holocher feministki powinny wziąć na sztandary. Za jej zaangażowanie i niezwykłą aktywność nie tylko na odcinku domowym, ale i społecznym – dodaje Zawisza, który nie ukrywa, że jest nią zauroczony.

Bo jak nie lubić energicznej, uśmiechniętej 26-latki, która chce walczyć o każdego Polaka mającego szansę przyjść na świat. A że sięga przy tym po najbrutalniejsze argumenty działaczy prolife: organizuje wystawy ...