POLITYKA

Sobota, 17 sierpnia 2019

Polityka - nr 7 (3148) z dnia 2018-02-14; s. 91

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

Histeryczna orędowniczka „dobrej zmiany” w TVP Ewa Bugała przeszła z odcinka propagandy na stanowisko dyrektora ds. komunikacji w koncernie Orlen. Gratuluję. Bugałę i paliwa coś łączy. W XIX w. benzyna też stanowiła produkt odpadowy.

To było medialne wydarzenie tygodnia. Dorota Wellman, dziennikarka „Dzień Dobry TVN”, zniknęła nagle w trakcie programu. Co ciekawe, gościem tego dnia miał być Sting. Okazuje się, że nie tylko ja uważam, że artysta przyjeżdża za często.

Znana jest już pełna lista uczestników kolejnej edycji programu „Taniec z gwiazdami”. I rzeczywiście wiele nazwisk tancerzy budzi szacunek. Jak to powiedział mój sąsiad do swej małżonki, gdy ta wróciła do domu po liftingu twarzy: No, zrobili, co mogli.

Borys Szyc zagra postać Romana Polańskiego w filmie Quentina Tarantino. Fabuła ma być osnuta wokół morderstwa żony Polańskiego. Tarantino słynie z zamiłowania do tandetnych, niskobudżetowych filmów. Musiał w końcu trafić do Polski.

Katarzyna Montgomery poprowadzi w Polsacie talk-show „The Story of My Life”, ...

Jeden z najpiękniejszych mężczyzn na Ziemi, Olivier Janiak, został redaktorem naczelnym kwartalnika „Elle Man”. Gratuluję. Olivier to doskonały wybór. Wie, że żonaty mężczyzna powinien mieć w szafie tyle ubrań, żeby nie zmieścił się tam żaden kochanek.