POLITYKA

środa, 21 sierpnia 2019

Polityka - nr 13 (2901) z dnia 2013-03-27; s. 113

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

• Niestety, pada kolejna legenda. Tym razem Pawła Kukiza, absolutnego bohatera polskiego rocka oraz popkultury. Paweł był twarzą pierwszego zjazdu Platformy Oburzonych. Padały tam ostrzeżenia przed piątym rozbiorem, zaborem oraz inwazją sprzymierzonych wojsk angielskich i niemieckich. Platforma Oburzonych powinna jak najszybciej przyjąć nazwę Platforma Odurzonych.

• To były dubeltowe kłopoty. Kamil Bednarek miał wypadek. Wpadł autem na drzewo. Renata Dancewicz miała gorzej. Wpadła na patrol po spożyciu. Z dwojga złego wybieramy Kamila. W końcu młody wokalista cały czas grasuje na poletku muzyki reggae. A tam bezpośredni kontakt z rośliną to norma.

• No i stało się. San Francisco planuje zlikwidować znajdującą się w granicach miasta ulicę Lecha Wałęsy. Jak przystało na stolicę amerykańskiego homoseksualizmu, uliczka jest ciasna i wąska. Na szczęście są w Gdańsku ulice, gdzie laureat Nobla może wędrować ze swoimi poglądami z podniesioną głową. Na przykład ulica Za murem.

• Jak się okazuje, ławka rodzimych gwiazd jest krótka. Bank ukrywający się pod kryptonimem BZ WBK zatrudnił do reklamy swoich usług legendarnego i ...

• Takiego duetu jeszcze nie było. Ola Szwed poprowadzi w Polsacie z Radkiem Majdanem program zatytułowany „Ekipa na swoim”. Będzie to reality show, w którym drużyny z trzech miast – Kielc, Częstochowy i Torunia – będą rywalizować ze sobą w prowadzeniu piwiarni. Drużyna, która program wygra, otrzyma piwiarnię na własność. Przegrani otrzymają po jakimś czasie ciała tamtych pierwszych.