POLITYKA

Piątek, 23 sierpnia 2019

Polityka - nr 11 (2949) z dnia 2014-03-12; s. 85

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

• Ogłoszono nominacje do Złotych Węży, czyli najgorszych nagród filmowych. 13 nominacji zdobyła produkcja „Tajemnica Westerplatte”. Aktor Michał Żebrowski zdobył z kolei aż 7, co czyni go liderem konkursu. Tym samym Michał ma okazję, by pokonać Leonardo DiCaprio, bo jest szansa, że naprawdę coś dostanie.

• Medialni fachowcy obliczyli, kto najlepiej sprzedawał dzienniki w ostatnim roku. I tak na pierwszym miejscu uplasowała się matka Madzi z Sosnowca, na drugim aktor Arek Jakubik, na trzecim Marcin Dorociński, a na czwartym Jadwiga Kaczyńska. Taki to już kraj, gdzie aktorzy Smarzowskiego przegrywają z postacią, której by nawet Smarzowski nie wymyślił.

• Oto koniec złej passy. Hubert Urbański, do niedawna ulubieniec i fortuny, i mediów, po chwilowej zawodowej zapaści wraca do gry. Hubert prowadzi w radiu RMF nowy teleturniej pod wymownym tytułem „Trafiona 10”. Słuchacze będą wysyłać do stacji esemesy, do wygrania będzie 400 tys. zł, a Hubert jak zwykle będzie dbał, żeby to się nie stało.

• We Wrocławiu z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych zorganizowano w klubie Easy Rider koncert zespołów skinowskich i neonazistowskich. Pomię...

• Od kilku lat czekaliśmy na nową piosenkę Agnieszki Chylińskiej. Pomiędzy kolejnymi porodami i kolejnymi edycjami programu „Mam talent!” ewidentnie trudno było wokalistce wejść do studia. Teraz mamy numer „Kiedy przyjdziesz do mnie”. Akcja teledysku dzieje się głęboko pod ziemią. Ale nie na tyle głęboko, aby trafić na zespół Kombii.