POLITYKA

Wtorek, 23 lipca 2019

Polityka - nr 12 (2950) z dnia 2014-03-19; s. 96

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

• Z wielkim hukiem i niemałym sukcesem wystartował nowy „Taniec z gwiazdami”, tyle że w telewizji Polsat. Formuła programu uległa lekkiej modyfikacji. Teraz jest to taneczny teleturniej. 4 mln widzów szukają gwiazd na parkiecie.

• Pojedynek na celebrytów z Parlamentem Europejskim w tle trwa w najlepsze. Platforma Obywatelska skoczyła na głęboką wodę i wytypowała Otylię Jędrzejczak. Ma ona startować z regionu kujawsko-pomorskiego, gdzie nie mieszka, ale za to jest zameldowana. Teraz już dosłownie czuć, że ktoś na tych wyborach popłynie.

• Jedna z najpopularniejszych polskich aktorek Małgosia Kożuchowska jest w ciąży. To dobra nowina. Gratulujemy serdecznie. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku Wigilia będzie wcześniej.

• Rozdano po raz kolejny nagrody filmowe Polskie Orły. Gala miała rozmach światowy, prowadzący ją Maciej Stuhr miał rozmach europejski. Niestety, polskie gwiazdy wręczające poszczególnym laureatom nagrody sięgnęły już tylko poziomu krajowego. Zwykle informowały widzów o tym, jak bardzo są zdenerwowane. My często mamy to samo. Zaraz po wyjściu ...

• Słynna, kontrowersyjna, wszechstronnie uzdolniona, piękna i powabna Dominika Zasiewska, znana szerzej jako Dominika Wodzianka, wypływa na szerokie wody. We wrocławskim lokalu Grey Dominika poprowadziła panel dyskusyjny o biznesie. Jak widać, w Polsce ciągle można zrobić karierę na laniu wody.