POLITYKA

Poniedziałek, 22 lipca 2019

Polityka - nr 16 (2954) z dnia 2014-04-16; s. 113

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

• Przed meczem Borussii Dortmund z Realem Madryt nasz czołowy napastnik Robert Lewandowski poprosił dziennikarzy, żeby nie oczekiwali od niego, że strzeli cztery gole. Ewidentnie nasłuchał się Jerzego Janowicza. Robert konsekwentnie – jak obiecał, tak nie zrobił.

• Oto wielki powrót na ring. Tym razem polityczny. Były champion Tomasz Adamek wystartuje do Parlamentu Europejskiego z ramienia Solidarnej Polski. Będzie walczył z grzechem, homoseksualizmem, Anną Grodzką, aborcją i innymi zboczeniami. Adamek wrócił. Z wieku XIII do XII.

• Tomasz Lis nie ustaje w pochodzie mającym na celu zrobienie z „Newsweeka” tabloidu roku. Kolejną ofiarą jest Monika Jaruzelska. Córka tyrana udzieliła wywiadu na temat swej nowej książki, a przeczytała brukowy tekst na temat rozwodu rodziców. Bycie dobrym kumplem Tomka nie kosztuje dużo. Tylko 5,90.

• To jest prawdziwy fenomen. Serial „Klan” jest na antenie cztery dni w tygodniu nieprzerwanie od 22 września 1997 r. i nie przestaje interesować widzów. Jak wynika z badań, dziś każdy odcinek oglądają średnio 3 mln widzów. Tylu ludzi codziennie czeka, aż Bożenka znowu to zrobi.

• Telewizja Puls świetnie radząca sobie w ...

• Cała, nie tylko sportowa, Polska dyskutowała o Jerzym Janowiczu. Nasz tenisista zasłynął po Pucharze Daviesa krwistym monologiem na temat oczekiwań wobec niego i jego kolegów. Zarzucił dziennikarzom tendencyjną optykę, ojczyźnie brak perspektyw oraz generalnie szopę. W tym roku, jak widać, szopka dużo wcześniej.