POLITYKA

Piątek, 19 lipca 2019

Polityka - nr 17 (2955) z dnia 2014-04-22; s. 106

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

• To wiadomość optymistyczna i świadcząca o prawdziwej sile narodu. Jak wynika z dokładnych badań, codziennie 8 mln Polaków odwiedza w sieci strony erotyczne. 8 mln. Wreszcie coś Polaków połączyło. Warto z tego zrobić partię polityczną. Tyle członków.

• Nie lękajcie się iść pod prąd. Taki tytuł ma nosić koncert z okazji kanonizacji papieża Jana Pawła II w TVP. Zagrają m.in. Voo Voo, T.Love, Kasia Kowalska, Zakopower. Kiedyś muzyka rockowa była oazą wolności. Dziś została już tylko oaza.

• Niestety, nie mamy dobrych wieści dla programu Agaty Młynarskiej. Jej zwariowany show „Świat się kręci” przegrywa konkurencję ze wszystkimi. Nawet z nadawanym od 400 lat programem Tadeusza Sznuka „Jeden z dziesięciu”. Tam gospodarz zadaje pytania, a goście nie wiedzą, a u Agaty jest odwrotnie.

• To był szok cywilizacyjny, kulturowy oraz estetyczny. Podczas obchodów kolejnej rocznicy katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia na Krakowskim Przedmieściu egzorcyzmy odprawił ksiądz Stanisław Małkowski. Jeszcze tylko wielka schizma, stosy, krucjata i spór o inwestyturę, i powoli możemy kończyć średniowiecze.

• Oto ...

Joanna Szczepkowska,,jeden z symboli odrodzonej ojczyzny, kobieta która obaliła komunizm, i to w komunistycznej telewizji, aktorka, która pokazała, że w teatrze nie ma granic, przechodzi do historii. Pani Joanna znika z „Wysokich Obcasów”, gdzie pisała felietony. Szkoda. Od lat obiecywałem sobie, że zacznę ją czytać.