POLITYKA

Sobota, 20 lipca 2019

Polityka - nr 19 (2957) z dnia 2014-05-07; s. 103

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

• Przybysz z dalekiego kraju, ulubieniec mediów, człowiek opętany niezwykłym poczuciem humoru, czyli Bilguun Ariunbaatar, został zatrzymany przez policję za jazdę po pijanemu. Mało tego, rzeczona jazda była dziewiczym rejsem jego nowego skutera. Trudno o lepszy dowód, że mongolska gwiazda staje się Polakiem.

• Ciekawy sposób na reklamę własnej oferty wymyślił serwis Vod.pl. Zaproponował on swym widzom hit na majówkę, czyli film Wojtka Smarzowskiego „Pod Mocnym Aniołem”. Jakby nie wiedzieli, że nawet bez filmu wielu rodaków będzie miało w domu tak samo.

• Przewodniczący KRRiT Jan Dworak ukarał Radio Maryja za emisję ukrytych reklam. Jak powszechnie wiadomo, rozgłośnia ma status nadawcy społecznego i nie może nadawać reklam. Kara nie jest szokująco wysoka, bo zamyka się w kwocie 30 tys. zł. Nie musimy podawać wam na tacy informacji, skąd wezmą kasę.

• Michał Fajbusiewicz, człowiek, który złapał więcej przestępców w telewizji, niż mógłby wymyślić, został twarzą kampanii „Nie znasz, nie otwieraj”. I znów w Polsce świadkom Jehowy będzie trudniej.

• Kabaret Ani Mru ...

Ilona Felicjańska wyrasta na najbardziej płodną pisarkę średniego pokolenia. Była modelka i przyszła celebrytka wydała właśnie kolejną książkę, która jest poradnikiem dla osób uzależnionych od alkoholu. Czyli po wcześniejszej autobiografii przyszła kolej na następną.