POLITYKA

Poniedziałek, 22 lipca 2019

Polityka - nr 20 (2958) z dnia 2014-05-14; s. 93

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

• To był ewidentny hit tygodnia, a obok publicystyki Tomasza Adamka także hit kampanii wyborczej. Otylia Jędrzejczak i Maciej Żurawski spotkali się w studiu programu „Polityka przy kawie” i dali popis politycznej erudycji pod hasłem: „Kto to mówi” i „Kto to mówi 2”. Otylia musi wiedzieć z przeszłości, że nawet najgłębszy basen ma gdzieś dno. To właśnie teraz i tutaj.

• Piękna, zdolna, znana i lubiana Małgorzata Socha do niedawna była twarzą firmy BMW. Teraz ogłoszono, że została twarzą marki Škoda. Taki sukces wskazuje ewidentnie, że dalej będzie lubiana.

• To niemałe zaskoczenie. Monika Pietrasińska, nasza lokalna seksbomba, gwiazda „Playboya” oraz superserialu „Życie na bogato”, zaczyna karierę muzyczną. Jej pierwszy singiel nosi tytuł „Gloria”. Jestem na tak. Są kobiety, których usta mogą zrobić ze mną wszystko.

• Człowiek, który podobno nie lubił wody, nie umiał pływać, cierpiał na chorobę morską, czyli superżeglarz Mateusz Kusznierewicz, został twarzą firmy T-Mobile i reklamuje, że ma internet nawet w przedziale PKP. Podobno były mistrz woli jeździć pociągiem niż pływać żaglówką. Wreszcie może ...

Monika Richardson wreszcie wyszła za mąż za swego oblubieńca Zbyszka Zamachowskiego. Ślub miał miejsce w pałacu Tłokinia koło Kalisza. Panna młoda będzie się teraz nazywać Monika Richardson-Malcolm-Zamachowska i już przed ślubem udzieliła wywiadu „Vivie!” o tym, jak się czuje po ślubie.