POLITYKA

Niedziela, 25 sierpnia 2019

Polityka - nr 22 (2960) z dnia 2014-05-28; s. 103

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

• Oprócz śmiesznych doniesień z kampanii do europarlamentu ta wiadomość jako jedyna miała potencjał konkurencyjności. Adam „Nergal” Darski i jego zespół Behemoth zostali zatrzymani, aresztowani i wydaleni z Rosji. Rosja wyrzuca Behemotha. Zarówno Mistrz, jak i Małgorzata przewracają się w grobie.

• Tuż przed wyborami Janusz Korwin-Mikke wyłożył u Moniki Olejnik swoją prywatną teorię gwałtu. Generalnie panu pod muchą chodziło o to, że jest to niespodziewana chwila przyjemności z kokieteryjnym udawaniem sprzeciwu. Gratulujemy obserwacji. Jak kiedyś Janusz trafi pod celę, to może poczuje siłę swoich słów.

• Po dwóch latach sądowych batalii rozwód Zygmunta Solorza z małżonką Małgorzatą stał się faktem. Wszyscy zastanawiali się, czemu żona najbogatszego Polaka chce się rozejść? Przez wąsy, ceny dekoderów, nieznajomość właściwego nazwiska męża czy może przez program Polsatu? Prawda okazała się banalna. Małgorzata przechodzi do TVN.

• Tydzień bez literatury płynącej z salonów to tydzień zmarnowany. Tym razem książkę napisał Andrzej Sołtysik, dziennikarz TVN. O polskim filmie. Gratulujemy. Wreszcie jest szansa, że książka będzie lepsza niż film.

• ...