POLITYKA

Piątek, 19 lipca 2019

Polityka - nr 25 (2963) z dnia 2014-06-16; s. 90

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

• Ruszył kanał Polsat News+. Ma oferować pogłębione informacje o biznesie i polityce oraz zawierać programy o tematyce społecznej, kulturalnej i międzynarodowej. Reklamowany jest hasłem „Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej”. Zawsze mi się wydawało, że typowy widz Polsatu chce wiedzieć mniej.

• Tomasz Kin, połowa programu „Magiel towarzyski”, który od 2006 r. gości na antenie telewizji TVN Style, zrezygnował z pracy. Na placu boju została Karolina Korwin-Piotrowska, druga obok Iwony Felicjańskiej najbardziej literacko płodna prawie-celebrytka. Szkoda. On był ewidentnie od spraw towarzyskich. Teraz została tylko ta od magla.

• Michał Witkowski, do niedawna literat i dosyć znana postać medialna, postanowił zmienić branżę i zostać piękną kobietą. Wstrzyknął sobie botoks, skorygował zmarszczki, wypełnił usta i stuningował garderobę. Aż trudno sobie wyobrazić, że Reymont, pisząc „Chłopów”, dał radę bez tego wszystkiego.

• Zakończył się pierwszy sezon głośnego programu o złowieszczej nazwie „Hell’s Kitchen”. Wygrał go zawodowy kucharz Łukasz Kawaller. Nagrodą jest czek na 100 tys. zł i praca w Atelier Amaro. Ja ciągle jestem pod wrażeniem prawdziwego nazwiska Modesta Amaro. To tak, jakby program „...

Maciej Żurawski, były reprezentant Polski w piłce nożnej i były już kandydat na europarlamentarzystę, idzie jak burza. Po fantastycznej batalii o mandat przeszedł do batalii futbolowej w klubie Poroniec Poronin. Po dwóch meczach z udziałem Macieja klub spadł do czwartej ligi. Teraz będą grali z Kurskim, Gowinem i Ziobrą.