POLITYKA

środa, 21 sierpnia 2019

Polityka - nr 29 (2967) z dnia 2014-07-16; s. 79

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

• Jak wynika z najmodniejszego ostatnio źródła prawdy, czyli z podsłuchów, Roman Giertych, literaturoznawca, homofob, humanista i adwokat, zamierzał powołać instytut wydawniczy zajmujący się niewydawaniem książek o najbogatszych Polakach. Niejedyny to dowód na to, że największy z Romanów nie lubi czytać.

• Znowu dobre wiadomości dla TV Republika. Stacja, która pokazuje całą prawdę, tylko prawdę i nic poza tym, sięgnęła niezłego rekordu. Ogląda ją średnio 4,7 tys. widzów. To mniej więcej tyle samo, ile osób ogląda dziennie kasjerka w średniej wielkości Biedronce. Z niektórymi wiadomościami TVR jest jak z niektórymi produktami Biedronki. Są wymyślane tylko dla nich.

• Tę książkę czyta się jak komiks, dreszczowiec, political fiction i kryminał w jednym. „Zdjąć Polskę z krzyża” to zapis rozmowy Cezarego Michalskiego z Januszem Palikotem. Gorąco polecam Palikota z dala od kamer i medialnej hucpy. Gdyby zekranizować to, o czym panowie prawią, „Golgota Picnic” zostałaby serialem.

• Medialnym bohaterem minionych dni był bez wątpienia święty męczennik prof. Bogdan Chazan. Odwołanego medyka wzięła pod swoją obronę có...

• Padł kolejny rekord biznesowej mielizny. Anna Dereszowska, Laura Łącz i Grażyna Wolszczak promowały na konferencji filtry do wody. Celebryci w Polsce nigdy nie umierają. Oni odchodzą. Na takie właśnie imprezy.