POLITYKA

Wtorek, 23 lipca 2019

Polityka - nr 32 (2970) z dnia 2014-08-06; s. 87

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

• To jest wpadka miesiąca. Z firmy Fit and Eat, zajmującej się dobieraniem właściwych posiłków i dostarczaniem ich swoim klientom, wyciekły dane dotyczące tak zwanych gwiazd. Możemy się dowiedzieć, jakie alergie, choroby i zwyrodnienia mają Szyc, Ibisz, Młynarska, Michalczewski czy Farna. W dobie nowych technologii nie trzeba już bywać u Sowy, żeby się najeść wstydu.

• Znany i sławny reżyser filmów o jedynej słusznej prawdzie, czyli Grzegorz Braun, dostał siedem dni aresztu za obrazę sądu. Grzegorz wyszedł z własnego procesu o pobicie policjantów, bo mu się przestało w sądzie podobać. Teraz przez siedem dni spokojnie można chodzić do kina. Grzegorz niczego nowego nie nakręci.

• Jest nowa zabawa tak zwanych celebrytów. Nazywa się Splash. Pomysł jest prosty. Nominujemy się w internecie, następnie polewamy wodą, nagrywamy, emitujemy filmik na fejsie i pozycja gwiazdy utrwalona. Typowy objaw spragnionych siebie ludzi show-biznesu. Lanie wody na własny temat.

• Nowe twarze, nowe wątki, nowe miejsca w popularnym serialu TVP 1, zatytułowanym swojsko „Ranczo”. Pojawią się Mikołaj Krawczyk, Wiesław Komasa czy Lidia Sadowa. ...

To jest transfer roku. Tym razem TVP wyczuła ewidentną koniunkturę i po raz kolejny dogadała się z Edytą Górniak co do jej udziału w programie „The Voice of Poland”. W piątej edycji talent show, który szuka najlepszego głosu w Polsce, wokalistka obiecuje, że będzie starać się zapominać, że to właśnie ona.