POLITYKA

Niedziela, 18 sierpnia 2019

Polityka - nr 34 (2972) z dnia 2014-08-20; s. 85

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

• Miniony tydzień to był powrót w wielkim stylu tak zwanego aniołka Jarosława Kaczyńskiego, czyli Magdaleny Żuraw. Magda złożyła narodowi propozycję nie do odrzucenia. Obiecała postawić najlepszą whisky każdemu, kto podpali tęczę na placu Zbawiciela. Whisky najlepiej spożyć w temperaturze pokojowej. Jak widać, miłośnikom PiS ciągle obcej.

• Nowe biznesowe talent show szykuje nam TVP1. Powstanie tam program zatytułowany bardzo literacko „Talent – zgłoś się – dopnij swego”. Będzie skierowany do początkujących biznesmenów, którzy chcą zdobyć fundusze na realizację swoich pomysłów. Dokładnie taki sam show kilka lat temu był na antenie TV4. Ktoś miał niezwykły talent, żeby dopiąć swego cudzym.

• Już wkrótce ma się ukazać książka Piotra Mieśnika, byłego dziennikarza „Faktu”, zatytułowana „Wyznania hieny. Jak to się robi w brukowcu”. Co ciekawe, autor potrzebował aż siedmiu lat, aby dojść do wniosku, że nie jest hieną. Teraz pracuje w Gazecie.pl. Ciekawe, po ilu latach dojdzie do wniosku, że nie jest lewicującym izraelitą.

• To jest news, który pokazuje, że wiek nie istnieje, a&...

• To może być koniec sezonu ogórkowego. Ryszard Tymon Tymański, muzyk, artysta, performer, literat, radiowiec oraz mój największy przyjaciel, podczas jednego koncertu w Augustowie obraził Żydów, godło Polski, Jedwabne, sanktuarium w Licheniu, Świebodzin oraz czarnoskórych. Na jednym koncercie. Nawet ja potrzebuję do tego kilku audycji.