POLITYKA

Poniedziałek, 19 sierpnia 2019

Polityka - nr 39 (2977) z dnia 2014-09-24; s. 91

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

• Znowu daje o sobie znać. Janusz Korwin-Mikke, wielki zbawiciel Europy. Został właśnie ukarany przez Parlament Europejski kwotą 3040 euro za użycie podczas debaty słowa „Murzyn”. Suma ta stanowi wartość 10 diet europosła. 3 tys. euro – wreszcie Mikke zrobił coś wartościowego.

• Czwarta edycja „Top Model” okazuje się hitem TVN. Widownia rośnie z odcinka na odcinek, sięgając 2,5 mln widzów. Jednym z elementów sukcesu jest podobno rywalizacja mężczyzn. „Top Model” pokonał nawet program Tomasza Lisa, w którym z uczestników trudniej jest zrobić idiotów.

• Wizerunek muzyka, tekściarza, artysty Grzegorza Ciechowskiego został wykorzystany w reklamie firmy odzieżowej Bytom. Za zgodą jego drugiej żony Anny Skrobiszewskiej. Reklamy z udziałem lidera Republiki wywołały oburzenie zarówno wśród muzyków, jak i fanów. W przypadku garniturów ważne jest, by dobrze skroić. W tym przypadku – kogoś z legendy.

• Oto wydarzenie tygodnia pokazujące, w jakiej matni śmieszności znalazł się nasz kraj. Marek B., aktor seriali „Na dobre i na złe” i „Na krawędzi”, został zatrzymany za posiadanie 8 gramów marihuany. Media szybko wydały wyrok, że 8 gramó...

• To jest kampania absolutnie nielogiczna. Natalia Siwiec, nasza narodowa seksbomba, wystąpi w kampanii reklamowej odzieży. Na plakatach i billboardach całkowicie ubrana Natalia wzywa, żeby ludzie włożyli to, co wszyscy by chcieli, żeby ona całkowicie zdjęła.