POLITYKA

Sobota, 20 lipca 2019

Polityka - nr 49 (2987) z dnia 2014-12-03; s. 99

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

• Tradycyjnie znani i lubiani próbowali być nadziani. Do wyborów samorządowych z ambicjami różnego szczebla przystąpili – ale im nie wyszło – między innymi Andrzej Rosiewicz, Janusz Dzięcioł, Magdalena Masny, Brian Scott czy Superniania, czyli Dorota Zawadzka. Szkoda. Można by z nimi zrobić superkomedię. Na szczęście w tej materii PKW dała sobie superradę sama.

• Jest kolejna książka ze strony jakże płodnych ludzi mediów. Krzysztof Ziemiec, osobisty kumpel Jezusa, prezesa Kaczyńskiego oraz ojca Bashobory, napisał książkę. Chyba już kolejną. Jej tytuł: „Warto być dobrym”. Ja w przypadku Krzysztofa proponowałbym inny: „Warto być w czymś dobrym”.

• Miniony tydzień to gigantyczny, międzynarodowy sukces miejscowości Tuszyn. Miejscowi radni zadecydowali, że Kubuś Puchatek nie zostanie patronem dziecięcego placu zabaw z powodu zaburzonej tożsamości płciowej oraz braku bielizny. Kubuś – kiedy mawiał „Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić” – ewidentnie nie brał pod uwagę Tuszyna.

• Wielki książkowy sukces Jacka Żakowskiego. Wygrał proces z wydawnictwem Fronda, którego przedmiotem była jego obecność w książce „Resortowe dzieci. Media”. Teraz Fronda musi go przeprosić, ...

• Wybory to będzie temat przewodni tego wydania mojej rubryki. Do skandalu wyborczego doszło bowiem także podczas finału kolejnej, 4 już edycji programu „Top Model”. Głosami widzów wygrała czarnoskóra dziewczyna o tradycyjnym mazowieckim nazwisku Osi Ugonoh. Gołym polskim okiem widać, że to ściema.