POLITYKA

Poniedziałek, 22 lipca 2019

Polityka - nr 50 (2988) z dnia 2014-12-10; s. 101

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

• To może być hit. TVN szykuje na wiosnę nowy talent show „Mali Giganci”. Nie będzie to jednak program dla karłów czy polityków, tylko dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Gospodarzem widowiska został Filip Chajzer. To fajny, uczciwy chłopak. Jest jak nowy, skoncentrowany Vizir. Nie zrobi nikogo na szaro.

• Oto wielki powrót mistrza. Do pracy nad filmem wraca Andrzej Żuławski. Po 15 latach kinowej bezczynności reżyser przygotowuje adaptację „Kosmosu”, ostatniej powieści Witolda Gombrowicza. Życzymy powodzenia, no i rozwagi w castingu, żeby i tym razem nie wylądował z ręką w „Nocniku”.

• Kolejny prawicowy moralista udał się w podróż życia. Czyli z PiS donikąd. Zbigniew Girzyński, etatowy kaznodzieja tej partii, wybrał się w służbową delegację z mamusią. Poleciał samolotem, a rozliczył się za samochód. Tym razem do Paryża. Szkoda, że nie do Madrytu. To miasto ostatnio zrobiło dla polskiej polityki najwięcej.

• Edyta Zając to typowa historia medialnego Kopciuszka. Serialowa aktorka, uwikłana w związek z serialowo pięknym aktorem, rodzi mu bliźniaki, a jemu rodzi się w głowie chęć ucieczki. Ona w ...

• Wielkim sukcesem zakończył się kolejny sezon popularnego serialu TVP1 zatytułowanego samokrytycznie „Blondynka”. Okazało się, że publiczność nie zauważyła, że główną rolę gra obecnie inna aktorka niż wcześniej. Julię Pietruchę zastąpiła bowiem Joanna Moro. No cóż, jaki tytuł, taka widownia.