POLITYKA

Poniedziałek, 22 lipca 2019

Polityka - nr 5 (2994) z dnia 2015-01-28; s. 79

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

• W szoł-biznesie tak już jest, że czasem, żeby wypłynąć na głęboką wodę, trzeba przedrzeć się przez sporą mieliznę. I ten program jest tego dobrym dowodem – „Celebrity Splash” w Polsacie, czyli skoki do wody tak zwanych gwiazd. Wypłynęły już niektóre nazwiska. Czego życzymy także uczestnikom.

• „Nigdy nie spałam z żadnym mężczyzną”. To był bez wątpienia cytat tygodnia. Maria Czubaszek znowu zbulwersowała katolickie społeczeństwo. Okazało się, że najbardziej wyzwolona Polka XXI w. nie lubi sypiać z mężczyznami. Większość z nas miała oczy wielkie jak ta babcia, co to nie miała dzieci, a tu wnuczek dzwoni.

• To jest krok milowy w rozwoju wizerunkowym Marcina Prokopa. Jeden z największych symboli TVN zostanie twarzą słynnej meksykańskiej marki odzieżowej Rodrigo de la Garza. Meksykanie swój niski wzrost tłumaczą tym, że od dziecka słyszą: jak urośniesz, to będziesz musiał znaleźć pracę. Jak widać, Prokopowi powiedziano to za późno.

• Gwiazdy, czyli ludzie występujący w telewizji, robiły już wszystko. Tańczyły, śpiewały, gotowały, występowały w cyrku ...

Joanna Horodyńska, kobieta, która o ubieraniu się innych wie wszystko, czyli obiektywnie rzecz ujmując, niespecjalnie wie cokolwiek, właśnie wydała swą debiutancką książkę. „Modowy sąd. Gwiazdy na celowniku”. Zawsze się zastanawiałem, po co pisać, jak się ktoś ubiera? Przecież to widać.