POLITYKA

Sobota, 20 lipca 2019

Polityka - nr 48 (3037) z dnia 2015-11-25; s. 91

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

• Oto dowód najlepszy, że władza trafiła w ręce ludu. Poseł Piotr Liroy Marzec ujawnił, że nie ma matury. Następnie wyznał, że ma wielu znajomych, którzy są wykształceni, a nie dorównują tym, którzy ledwo podstawówkę skończyli. No proszę. Zaledwie kilka dni w Sejmie, a już tyle nowych znajomości.

• Nasza jedyna i niezwyciężona mistrzyni Joanna Jędrzejczyk obroniła złoty pas MMA. W Australii nasza zawodniczka jednogłośnie pokonała Kanadyjkę Valerie Letorneau. Tym razem Joasia nie znokautowała przeciwniczki, co przedłużyło na jakiś czas jej szanse pozostania w kręgu płci pięknej.

• Ukazała się biografia pięściarza Dariusza Michalczewskiego zatytułowana „Tiger bez cenzury”. Darek promuje ją w sposób nietuzinkowy, udzielając na przykład wywiadów na temat tego, ile razy zdradzał każdą swoją żonę. Ciekawa strategii walki. Nie prowadzi do nokautu, aczkolwiek człowiek się często kładzie.

• Wielki sukces właściciela Teatru Kamienica Emiliana Kamińskiego. Aktor toczył ostatnio boje z grupą cwaniaków chcących go pozbawić pomieszczeń, w których stworzył swój teatr. ...

• Polskie media obiegły zdjęcia Alicji Bachledy-Curuś z nowego amerykańskiego serialu „Edge”. Alicja gra tam rolę kobiety więzionej przez męża i teścia. W pierwszym odcinku występuje całkowicie nago, ubrana jedynie w zardzewiały pas cnoty. Sformułowanie „klucz do kariery” nabiera nowego znaczenia.