POLITYKA

Czwartek, 18 lipca 2019

Polityka - nr 51 (3040) z dnia 2015-12-16; s. 141

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

• Mamy nową Miss Polski 2015. Nie mylić z Miss Polonia. Została nią 22-letnia Magdalena Bieńkowska z Mikołajek. Tegoroczny finał miał być połączeniem sił konkursu Miss Polski i Miss Polonia, ale – jak to bywa z kobietami – pokłóciły się tuż przed finałem. Ewidentnie jedna strona postanowiła dać za wygraną.

• Dobiegła końca literacko-erotyczna odyseja Weroniki Rosati i Andrzeja Żuławskiego. Chodziło o duże podobieństwo głównej bohaterki powieści Żuławskiego zatytułowanej „Nocnik” do Weroniki Rosati. Sąd ostatecznie kazał reżyserowi aktorkę przeprosić i wyznać, że jej postać prawdziwa jest fałszywa.

• Posłanka PiS, Elżbieta „coś tam, coś tam” Kruk, wraca ze swoją ulubioną pasją. Media. Tym razem wybrana w Sejmie na przewodniczącą komisji kultury i środków przekazu zapowiada repolonizację mediów prywatnych oraz walkę z dominacją niemieckich wydawców. Też uważam, że Niemcy nam szkodzą. Szczególnie Jägermeister.

• Nasza onegdaj najlepsza florecistka Sylwia Gruchała rozstała się ze swym małżonkiem szpadzistą Markiem Bączkiem. Małżeństwo trwało blisko dwa lata. To i tak wystarczająco długo, żeby zobaczyć różnicę ...

• Niezwykłym talentem oratorskim błysnęła wybranka narodu Beata Kempa. Szefowa kancelarii pani premier, osobiście przez nią „umocowana i upoważniona”, podziękowała rodzinie Radia Maryja za wielką posługę ojczyźnie. Z okazji 24. urodzin. Padł rekord. W 3,5 minuty pokazała coś, do czego Stanisław Bareja potrzebował całego filmu.