POLITYKA

Poniedziałek, 15 lipca 2019

Polityka - nr 3 (3042) z dnia 2016-01-13; s. 91

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

• Jerzy Owsiak z właściwym sobie humorem skomentował krytykującego go Jana Pospieszalskiego, niegdyś kumpla: „Alkohol gwałtownie odstawiony od organizmu czyni ogromne spustoszenia”. Każdy, kto zna działalność Janka, musi wiedzieć, że bycie Jankiem na trzeźwo jest nie do zniesienia, nawet dla niego.

• Karolina Korwin-Piotrowska podsumowała w portalu Onet mijający rok. W podsumowaniu wyszło jej, że jest najbardziej opiniotwórczą dziennikarką polskich mediów. Obliczyła, że w swoich publikacjach ma największą liczbę cytowań samej siebie.

• Michał Figurski, dziennikarz aktualnie niepokorny, poinformował na Facebooku swoich fanów, że wkrótce wraca do pracy. Cieszymy się i czekamy. Przeżyliśmy potop szwedzki, przeżyliśmy zalew emigrantów, przeżyliśmy pozew, przeżyjemy i wylew.

• Nowym prezesem TVP został znany i lubiany Jacek Kurski. Media mają być bezstronne, obiektywne i wiarygodne. I stąd wybór Jacka. On podobno kogoś takiego zna.

• Program Pierwszy TVP zamówił dwa kolejne sezony popularnego serialu „Ojciec Mateusz”. Serial jest adaptacją włoskiej produkcji „Don Matteo” i opowiada o księdzu, który rozwiązuje zagadki kryminalne. Jeszcze kilka sezonów i będzie można ...

Paulina Młynarska poinformowała, że rozpoczyna bojkot mediów publicznych w ramach solidarności z koleżankami i kolegami z TVP i Polskiego Radia. Dziennikarka obiecała, że nie odwiedzi już żadnego programu. Czekam z niecierpliwością, aż dołączy się do niej siostra Agata.