POLITYKA

Sobota, 20 lipca 2019

Polityka - nr 7 (3046) z dnia 2016-02-10; s. 87

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

• Są już kandydaci z Polski na konkurs Eurowizja 2016. Maja Hyży, Marta Zalewska, Monika Urlik, Asteya Dec czy Michał Szpak. Fajnie by było, jakby na początku odnieśli sukces w ojczyźnie. Niestety, TVP nie wykluczono z konkursu. Ostatnią nadzieją jest to, że nas Niemcy napadną.

• „Warto rozmawiać”, brawurowy talk-show Janka Pospieszalskiego, wraca na antenę TVP. Zdjęty w 2011 r. program ma mieć obecnie formułę znaną z brytyjskiej Izby Gmin. Dyskutować będą dwie strony. Jedną stroną będzie Janek, a drugą ci, którzy się z nim zgadzają.

• Mamy wymierne dane szacujące dobrą zmianę na Woronicza. Telewizyjnym „Wiadomościom” ubyło 410 tys. widzów. Czyli około 10 proc. wszystkich oglądających. 400 tys. to mniej więcej tyle co dwa razy Sosnowiec. A to od razu brzmi gorzej.

• Jarosław Kaczyński – prezydent, premier, marszałek, prymas i Gandalf Szary w jednym – został Człowiekiem Roku „Wprost”. Gratuluję! Jest jeszcze kilka pism, które mogłyby się dołączyć. Na przykład „Kwartalnik ortopedyczny”. Oni też coś wiedzą o łamaniu kręgosłupów.

• Do nowej, jeszcze lepszej telewizji publicznej powróci znany onegdaj program zatytułowany „...

Szymon Majewski, dziennikarz komiczny, był gościem TV Republika. Mówił o Dmowskim, Piłsudskim, Kurskim, Smoleńsku, wojnie, dziadku oraz o okopach, w których się wszyscy wspólnie spotkamy. Powoli odnoszę wrażenie, że ja okopię się jednak gdzie indziej.