POLITYKA

środa, 24 lipca 2019

Polityka - nr 8 (3047) z dnia 2016-02-17; s. 95

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

• Pijany gwiazdor »Na Wspólnej« awanturował się na ulicy. Interweniowała policja. Trafił na izbę wytrzeźwień” – krzyczały tabloidy. Potem okazało się, że nietrzeźwym gościem jest Lech Mackiewicz, a te tytuły – jego największym medialnym sukcesem.

• Prawicowi specjaliści zmieniają TVP. Zapowiedziano powrót teleturnieju „Wielka gra”, zdjętego z anteny z powodu niskiej oglądalności. Dokonano tego w 2006 r. za prezesury Wildsteina. Jesteś widzu poszukiwaczem przygód? Wybieraj prawicę. Przygody przyjdą same.

• Raper, producent, animator Tomasz Kleyff został dyrektorem kanału Hip Hop TV, uruchomionego przez ZPR Media. Szkoda, że mniej więcej o 20 lat za późno. Ale Tomek ostatnio udzielał się w zespole Gibon Skład, a taka nazwa gwarantuje podróż w czasie.

• Wypłynął do mediów kabaretowy epizod Beaty Kempy. Gdy była wiceministrem sprawiedliwości, wtargnęła na scenę podczas dożynek we wsi Nowy Dwór, kiedy to kabaret Klika żartował ze Zbyszka Ziobry. Mnie to nie dziwi. Ona wie, że potrafi być śmieszna.

• W soboty widzowie TVP będą mogli oglądać program „Dzika muzyka” poświęcony fenomenowi odrodzenia muzyki ludowej w Polsce. Będzie też ...

Kasia Tusk wypuściła na rynek perfumy sygnowane własnym nazwiskiem. Cena flakonika o pojemności 30 ml wynosi 239 zł. Bukiet jest kwiatowo-cytrusowy na nucie gardenii. Do licznych afer PO – taśmowej, zegarkowej, hazardowej – doszła zapachowa.