POLITYKA

Czwartek, 18 lipca 2019

Polityka - nr 9 (3048) z dnia 2016-02-24; s. 85

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

• Kolejny sukces Roberta Lewandowskiego. Nasz zawodnik został ambasadorem reklamowym firmy odzieżowej Vistula. Robert będzie prezentował głównie garnitury i marynarki. Życzymy mu, aby każdy garnitur był jak jego boiskowy rywal. Dobrze leżał.

• Kolejna zmiana w TVP. Tym razem nowe władze stawiają na legendarny „Teleranek”. Po siedmiu latach powróci na antenę Jedynki program dla najmłodszych. Dobry pomysł. Jeśli któregoś dnia znowu go zabraknie, to będziemy wiedzieli, że już po wszystkim.

• Nowości telewizji Polsat. Serial „Powiedz tak”, paradokument pod wszystko mówiącym tytułem „Małolaty” oraz show „Surprise, surprise”. Najbardziej jednak cieszy powrót „Pamiętników z wakacji”. Ten cykl to najlepszy dowód, że pochodzimy od małpy. I to takiej, co rzadko wyjeżdżała.

• Grzegorz Jankowski, były naczelny „Faktu”, twórca Polskiej Szkoły Nienawiści, poprowadzi program w Superstacji. Wraca człowiek, który wmówił Polakom, że najprzyjemniejszy dźwięk to upadek bliźniego. Da radę. Sam sobie bardzo obniżył poprzeczkę.

• Z badań firmy MEC wynika, że widzowie chcieliby widzieć w TVP Tomasza Lisa, Monikę Olejnik, Justynę Pochanke i, co ...

• Wystarczyło, że Anna Popek w pierwszym dniu prezesury Jacka Kurskiego stanęła we właściwym miejscu, i już TVP2 szykuje dla niej dwa nowe programy. Jeden o gotowaniu, a drugi o podróżach. Taki paradoks. Czasem trzeba dobrze stanąć, żeby coś wychodzić.