POLITYKA

Sobota, 20 lipca 2019

Polityka - nr 10 (3049) z dnia 2016-03-02; s. 85

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

• Rozdano Telekamery. Dowiedzieliśmy się, kogo lubią czytelnicy gazety „TeleTydzień”. Tradycyjnie tych, co zwykle. Swój wielki dzień miał Krzysztof Ziemiec, spec od grafologii. Okrzyki: „Kłamca, kłamca” najlepiej dowiodły, że kłamstwem jest stwierdzenie, iż nikt już nie ogląda „Wiadomości”.

• Smutna wiadomość dla fanów Jerzego Połomskiego. 83-letni wokalista definitywnie kończy karierę, którą rozpoczął w 1957 r., czyli blisko 60 lat temu. Dziękujemy za wszystko. Kto by dziś miał odwagę zaśpiewać „Daj, rankiem daj niebieskim, daj wieczorem”.

• Na antenie TVP Kultura zadebiutował nowy program o literaturze „Chuligan literacki”. Prowadzi go szef anteny, niejaki Mateusz Matyszkowicz. Pan Mateusz prowadził w TV Republika magazyn „Literatura na trzeźwo”. Już po tytułach widać spory rozwój.

• Beata Tadla, jedna z najseksowniejszych prezenterek „Wiadomości”, podobno ma wrócić do „Faktów” telewizji TVN. Wyrzucona z TVP dziennikarka ma do końca kwietna zakaz konkurencji. Liczymy, że do kwietnia konkurencja wykończy się sama.

• Do grona postaci reklamujących sieć Play dołączyła gwiazda programu „Rozmowy w toku” Ewa Drzyzga. Dziennikarka informuje, że przeniosła swój telefon stacjonarny do Play. Dla fanów Ewy ...

Omenaa Mensah, prezenterka telewizji TVN, wypuściła na rynek własną kolekcję ekskluzywnych mebli do sypialni. Za jedyne 19 tys. można przespać się na łóżku z serii zatytułowanej „#LOVE”. Meble są do składania. Jak wynika z ceny, można na nie składać dosyć długo.