POLITYKA

Niedziela, 21 lipca 2019

Polityka - nr 13 (3052) z dnia 2016-03-23; s. 113

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

Nie ucichły jeszcze spekulacje na temat filmu Pedro Almodóvara na temat życia i twórczości Magdy Gessler, kiedy wybuchła informacja, że reżyser Magdy nie zna i filmu nie planuje. Każdy, kto zna Almodóvara, wie, że to byłby świetny początek.

Wreszcie sukces nowej ekipy na Woronicza. Debiut programu „Sonda 2” w TVP2 oglądało średnio ponad milion widzów. Gratulujemy autorowi Tomaszowi Rożkowi. Bycie wierzącym fizykiem to jak bycie kibicem Legii i Widzewa w tym samym czasie.

Do TVP wraca program zatytułowany „Przygarnij mnie”. Fabuła jest prosta. Tak zwana gwiazda przygarnia psa ze schroniska, a następnie udowadnia, że nie zrobiła tego tylko dla kasy. Widownia pierwszej serii wyczuła formułę. Uciekła z podkulonym ogonem.

Wystartował nowy show Polsatu zatytułowany „Surprise Surprise”. Poznajemy w nim niezwykłe sytuacje zwykłych ludzi oraz ich zaskakującą bezinteresowność i ofiarność. Niezwykłą ofiarnością popisały się władze stacji, zdejmując program z anteny po pierwszym odcinku.

Szykuje się kolejna teatralna niespodzianka w stolicy. W nowym spektaklu teatru IMKA, pod batutą Tomasza Karolaka

Stało się. Monika Brodka, jedna z najzdolniejszych artystek ciągle młodego pokolenia, wychodzi za mąż. Jej wybrankiem jest reżyser teatralny Krzysztof Garbaczewski. Kawaler nigdy nie zrozumie, jakie to szczęście mieć żonę. Żonaty zresztą też nie.