POLITYKA

Czwartek, 18 lipca 2019

Polityka - nr 14 (3053) z dnia 2016-03-30; s. 99

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

Pojawiły się plotki, że ikona TVP, czyli Grażyna Torbicka, przejdzie do telewizji TVN. Po 33 latach pracy na Woronicza pod rządami niezliczonych prezesów dziennikarka powiedziała dość. Zmusiła ją do tego czwarta Rzeczpospolita. A właściwie to już wpół do piątej.

Trener kadry narodowej Adam Nawałka będzie reklamował nowy produkt Fair Play dla firm w sieci Play. Fair Play brzmi OK. Bo do niedawna piłkarze nie bardzo różnili się od gangsterów. Zamiast „pieniądze, bo będę strzelał”, wykorzystywali zasadę „pieniądze, to będę strzelał”.

Radio Zet ułatwia pracę konkurencji. Właśnie okazało się, że legenda eteru Beata Pawlikowska znika z anteny. Podróżniczka i pisarka nie chciała dostosować się do proponowanych zmian. Znając tę stację, sugerowali jej wypowiedzi w stylu karaoke.

W Niedzielę Wielkanocną TVP1 wyemitowała pilotażowy odcinek superprodukcji „Rolnik szuka żony 3”. Zaskoczeniem dla wszystkich był udział dwóch kobiet, które też szukają żon. W czasach odwrotu od nowoczesności tradycji wielkanocnej stało się zadość. Cud.

...

Patrycja Kotecka, była dziennikarka „Super Expressu”, a na co dzień małżonka ministra sprawiedliwości Zbyszka Ziobry, została szefową marketingu w należącej do PZU firmie ubezpieczeniowej Link4. PiS obiecywał pracę dla młodych i – jak widać – obietnice spełnił.