POLITYKA

Piątek, 24 maja 2019

Polityka - nr 15 (3054) z dnia 2016-04-06; s. 99

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

Wielki skandal wywołał fotograf Marcin Tyszka. Pożalił się, że w Wielkanoc nie ma gdzie zjeść. Spadła na niego lawina oburzenia. Ze świętami w Polsce jest jak ze skokami spadochronowymi w szabas. Można skakać, ale nie można otwierać.

Premiera superprodukcji Antoniego Krauzego zatytułowanej „Smoleńsk” została przełożona, podobno z powodu pracy nad efektami specjalnymi. To tak, jak gdyby w Hollywood napisali, że premiera „Titanica 2” została przesunięta z powodu negocjacji z górą lodową.

Dobiegła do końca afera Doda vs Agnieszka Szulim. Wokalistka została skazana na 6 miesięcy ograniczenia wolności za pobicie dziennikarki w chorzowskiej ubikacji. Od czasu zwycięstwa nad Anglią w 1973 r. nie było w tym mieście tak gorącej rozgrywki.

Ta dziewczyna jest historią polskiej telewizji. Ania Mentlewicz, twórczyni takich programów jak „Luz” czy „Rower Błażeja”, została przeniesiona do redakcji rolnej TVP. To typowe dla PiS. Wcześniej czy później wszyscy ich wyborcy zobaczą, co to znaczy „wywieść w pole”.

Konkubina nowej władzy Anna Popek pnie się po szczeblach dobrej zmiany. Właśnie ...

Oto siła mediów. Ledwo Agnieszka Więdłocha poskarżyła się w programie „Kuba Wojewódzki”, że Antoni Pawlicki wcale jej się nie oświadczył, a tu – bęc, stało się. Antoni klęknął pod Wawelem i sprawę załatwił. I tak oto iskra pożądania zmienia się w ognisko domowe.