POLITYKA

Wtorek, 20 sierpnia 2019

Polityka - nr 34 (3073) z dnia 2016-08-17; s. 69

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

Telewizyjna Jedynka zapowiedziała nowości na nowy sezon. Z nowości na antenę nie trafi jednak poranne pasmo śniadaniowe, nie trafi popołudniowe pasmo dla seniorów oraz wieczorny talk-show pana Piotra Goćka. Nowością będzie, jeśli będą widzowie.

TVP Kultura wyemitowała koncert Jana Pietrzaka i, jak przystało na nazwę kanału, posypały się skargi do KRRiT. Że partyjny satyryk żartował grubiańsko z Platformy, Komorowskiego oraz Grodzkiej. Ja też muszę się poskarżyć. Mnie to śmieszyło.

Ewa Farna, wokalistka, której rozmiar talentu oraz biustu są podobne, rozstała się ze swoim menedżerem Leszkiem Wronką. Leszek towarzyszył Ewie od 12. roku życia. Teraz została sama. 22 lata. To jest już wiek, za którym nawet ja się nie oglądam.

Niespokojny duch rodziny Królikowskich, czyli Antek Królikowski, rozstał się ze swoją narzeczoną Katarzyną Sawczuk. Szkoda. Antoni, głowa do góry. Zrozumienie kobiet to nie fizyka kwantowa. Ta rządzi się jakimiś zasadami.

Polsat zdecydował się kontynuować cykl dokumentalny zatytułowany „Rinke za kratami”. Holenderski producent Rinke Rooyens oprowadza widzów po niezrozumiałym świecie zakł...

Nowy program kulinarny zatytułowany „Bake Off – Ale ciacho!” w TVP2 poprowadzą Anna Gacek z radiowej Trójki i Paulina Mikuła. Gacek to jedyny ciekawy transfer odzyskanej TVP. Jej charakterystyczny brak „rrr” uniemożliwia jednak powiedzenie: „K...wa, czemu teraz?”.