POLITYKA

Poniedziałek, 20 maja 2019

Polityka - nr 43 (3183) z dnia 2018-10-24; s. 93

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

Ogólnopolską kampanię na rzecz bezpieczeństwa pieszych na drogach „Dobrze cię widzieć” zainaugurowali Zbigniew Ziobro i Anna Zalewska. Twarzą kampanii został Cezary Pazura. Trudno. Ciężko kogoś odzwyczaić od występowania w komedii.

Mamy nową twarz rodzimej awiacji. To Marek Suski. Polacy latają na południe, a Radom jest na południe od Warszawy – tak Marek tłumaczył zakup lotniska w Radomiu przez Porty Lotnicze. Pełna zgoda. A wysiadając wcześniej, można obniżyć koszty paliwa.

Magda Cielecka zagra w międzynarodowej produkcji „The Song of Names” u boku Clive’a Owena i Tima Rotha. Gratulacje. Może to przełamie dziwne losy naszych aktorek za granicą, które można podsumować tak: powodzenie jest, tylko wzięcia brak.

Adam Darski, lider zespołu Behemoth, zaprezentował światu swój nowy produkt. Karmę dla psów w kształcie krzyża, o nazwie God=Dog. Katolicy tradycyjnie wyrazili oburzenie. Jak widać, tutaj nawet satanizm schodzi na psy.

Wokalistka, kompozytorka i producentka Sarsa dołączyła do grupy znanych postaci reklamujących telefony firmy Huawei. Witamy w&...

Mateusz Morawiecki w natarciu. Tym razem dostało się Robertowi Kubicy. Pan Mateusz wyraził zadowolenie, że Robert się wielokrotnie połamał, co zmniejszyło koszty sponsorskie banku pana Mateusza. Patrząc na ich politykę, zaryzykuję hasło: Wszyscy jesteśmy Kubicami.

Robert Kubica okazał się dyplomatą nie gorszym niż kierowcą. Wybaczył premierowi szczere słowa – za kwotę 40 mln zł od Orlenu. Czasami, jak się łamie rękę, to trzeba też uważać na kręgosłup.