POLITYKA

Czwartek, 23 maja 2019

Polityka - nr 44 (3184) z dnia 2018-10-30; s. 93

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

Marcin Gortat został dostrzeżony z tajemniczą blondynką. Stali obok siebie. Potem z tajemniczą brunetką jechali na jednym rowerze. To się nazywa w koszykówce błąd podwójnego kozłowania.

Nowe objawienie w show-biznesie. Syn Edyty Górniak, o prasłowiańskim imieniu Allan, wyznał w telewizji, że nie chce być piosenkarzem, tylko żołnierzem, a dokładnie snajperem. Zawody snajpera i piosenkarza coś łączy. I tu, i tam trzeba trafić do ludzi.

Netflix pracuje nad nową adaptacją „Wiedźmina”, a Michał Żebrowski ujawnia, że dostał zaproszenie na casting, ale się spóźnił. Mało tego, nie chce mu się już „udawać czegoś z dużymi uszami i dużym nosem”. W czymś, co tu ukrywać, co równie skutecznie udawało duży film.

Przy wielkiej mobilizacji w show-biznesie tradycyjnie zabłyszczała Kasia Cichopek, prezentując w dniu wyborów zdjęcie z wycieczki do Mediolanu. Wcześniej odpoczywała na tle pożarów w Grecji. Kasia jest tak sprawna w robieniu głupot, że ja bym jej zrobił testy ...

Joanna Lichocka, pierwszy snajper Rady Mediów Narodowych, ujawniła, że duży wpływ na wybory miały niemieckie media. Jak widać, w wielu głowach ciągle trwa okupacja. Liczmy na to, że w przyszłym roku przyjdzie wyzwolenie.