POLITYKA

Wtorek, 21 maja 2019

Polityka - nr 49 (3189) z dnia 2018-12-05; s. 92

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

Nareszcie mamy sukces na Eurowizji. Co prawda Eurowizji Junior, ale zawsze to coś. Konkurs wygrała nasza reprezentantka, 13-letnia Roksana Węgiel. Wreszcie zabrzmi dumnie stare, dobre hasło: Polska Węglem stoi.

Rumieńców nabrała sprawa Krzysztof Rutkowski versus Dominika Zasiewska. Krzysztof, jak przystało na pana młodego, wypiera się romansu, a Wodzianka zamieszcza w sieci coraz pikantniejsze zdjęcia miejsc, na których detektyw zostawił odciski.

Nowy serial historyczno-polityczny pt. „1983”, wyprodukowany przez Netflix, a wyreżyserowany m.in. przez Agnieszkę Holland, media przyjęły życzliwie. Dominowały opinie, że drewniane aktorstwo i papierowe dialogi. Jak aktorzy nie grają i milczą, to podobno jest super.

Polsko-włoska aktorka Kasia Smutniak gościła w ojczyźnie. W jednym z wywiadów wyznała, że w Italii pasjonują ją wyścigi starych samochodów. Doskonale. Na polskich drogach będzie się czuła jak w domu.

Klub Arka Gdynia będzie promował na koszulkach zawodników meksykańskie miasto Chignahuapan. Sprytny ruch. Nazwa jest tak długa i skomplikowana, że jej wymienianie ma odciągnąć uwagę komentatoró...

Kasia Nosowska nie przestaje zaskakiwać. Po 17 latach wspólnego życia ze swym partnerem Pawłem Krawczykiem wokalistka zdecydowała się na sakramentalne tak. Ciekawe. Niektóre kobiety potrafią czekać latami na moment, kiedy mogą się zemścić.