POLITYKA

Piątek, 23 sierpnia 2019

Polityka - nr 8 (3199) z dnia 2019-02-20; s. 83

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

Po niedawnej premierze sztuki teatralnej inspirowanej życiem Beaty Kozidrak szykuje się kolejna. Ma powstać film o wokalistce zespołu Bajm. Scenariusz napisał Piotr Domalewski, twórca „Cichej nocy”. Bohatera tego filmu coś łączy z Beatą. Też sobie nie daruje tej nocy.

Koneserski rarytas dla fanów trzeciej części sagi „Kogel Mogel”. Producenci zapowiedzieli wersję DVD ze wszystkimi wyciętymi scenami. Dla prawdziwych miłośników kina powstanie też wersja, w której zostaną wycięte wszystkie sceny.

Tomasz Lis wezwał do nieoglądania, niewystępowania oraz niepłacenia abonamentu TVP. Brawo. Też się zgadzam z twierdzeniem, że abonament jest jak podatek drogowy za rower trzymany na balkonie.

Trwa polska odsłona kampanii marki Jaguar „Set the Pace”. Tym razem brytyjski producent ulokował auto w teledysku grupy Xxanaxx i Marka Bilińskiego. Projekt miał być zakorzeniony lokalnie. I jest. Na lokalnej drodze ewidentnie jadą za szybko.

Najsłynniejsza uczestniczka „Big Brothera” Maja Frykowska wyznała, że przed katastrofą smoleńską miała proroczy sen, w którym widziała ludzi płaczących na placu Piłsudskiego. Mnie to nie dziwi. Jak przechodzę koło tych pomników, to też ...

Media obiegły plotki, że Kasia Cichopek zniknie z „M jak miłość”. Jej bohaterka Kinga Zduńska miała nie przeżyć porodu. Okazało się, że Kinga nie przeżyje, ale będzie występować dalej. Z widzem telenowel jest jak z wyborcą PiS. Logika nieważna, kiedy grają nasi.