POLITYKA

Czwartek, 22 sierpnia 2019

Polityka - nr 9 (3200) z dnia 2019-02-27; s. 82

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

Prezes Jacek Kurski tradycyjnie w swoim świecie ciemnego ludu: „Krzysztof Ziemiec będzie takim nowym Orłosiem – wyznał w wywiadzie. – Ma luz i sympatię”. To taka sama prawda jak informacja, że szczepione dziecko pogryzło prezydencką limuzynę.

Komicy kojarzeni ze sceną stand-upową, Ola Petrus i Karol Modzelewski, wystąpili w nowej kampanii sieci Ikea. Opowiadają skecze inspirowane prawdziwymi historiami klientów z sypialni. Z żartem jest jak z meblem z Ikei. Nie wiadomo, co wyjdzie na koniec.

Jonasz Rewiński, syn Janusza vel „Siara i wszystko jasne”, poprowadzi program w TVP Polonia „Focus on Poland”. Magazyn skierowany jest do Polaków mieszkających za granicą. Znając poczucie humoru i poglądy Siary juniora, zalew powrotów nam raczej nie grozi.

Radosław Majdan doszedł do porozumienia z firmą Chanel. Jego firma wycofa z rynku zapach Vabun for Lady No. 5. Dziwny ruch. Obawa, że ktoś pomyli oryginalny No. 5 z Majdanem, to jak obawa, że ktoś pomyli Szpaka ze Szpakowskim.

Królowa ludzkich serc Małgorzata Rozenek-Majdan pojawiła się na ostatnim Balu Dziennikarza w kreacji, ...

Jest. Znowu sukces. Naszym reprezentantem na Eurowizję w Izraelu będzie ludowy zespół Tulia. Ciekawy wybór. W sieci hejt i lawina agresji. Gdyby liczyć się ze zdaniem internautów, do Tel Awiwu należałoby wysłać 17. Brygadę Zmechanizowaną.