POLITYKA

Poniedziałek, 19 sierpnia 2019

Polityka - nr 15 (3206) z dnia 2019-04-10; s. 94

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

Węże, czyli nagrody za najgorsze polskie filmy 2018 r., rozdane. Laureatami zostały „Studniówka” oraz „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Ten pierwszy opowiada o licealistach czekających na bal maturalny. Ten drugi o aktorach czekających na większy budżet.

Jest już polska wersja magazynu „Forbes Women”. Jak przystało na tytuł i przesłanie, redaktorem naczelnym został mężczyzna Paweł Zielewski. Nie od dziś wiadomo: mężczyzna różni się od kobiety. Kobieta różni się od mężczyzny. Ale kobieta różni się bardziej.

Rozpoczęto zdjęcia do kontynuacji serialu TVN „39 i pół”, opowiadającego o losach 40-letniego punkowca Darka, który nigdy nie wydoroślał. W tej roli Tomasz Karolak. Tym samym aktor położył kres plotkom, że małe jest zapotrzebowanie na ludzi z takim wyrazem twarzy.

Wystartowała kampania marketingowa piwa Warka, której bohaterem jest były brazylijski piłkarz Ronaldinho. Zawodnik trafił na puszki i butelki z napojem. Było to jego pierwsze trafienie od kilku lat.

W Polsacie News wystartował nowy program publicystyczny na czas wyborów pt. „Polska wybiera”. ...

Ruszyła kampania EnveloBanku – oferty bankowości cyfrowej Banku Pocztowego – z udziałem Adama Małysza. Nasz skoczek reklamuje kredyt w 100 proc. polskiego kapitału, a towarzyszy mu miś panda. Pandy wiodą spokojny i samotny tryb życia. Jak każdy kredytobiorca.