POLITYKA

środa, 21 sierpnia 2019

Polityka - nr 16 (3207) z dnia 2019-04-17; s. 101

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

Margaret, Rafał Maserak i Maciej Maleńczuk ponownie wystąpili w kampanii Warki Radler Zero. Tym razem jest to konwencja filmu grozy. W punkt. Każdy, kto zna Maćka, wie, że dla niego napój bez alkoholu to prawdziwy horror.

Andrzej Grabowski, człowiek, który twierdzi, że nie potrafi śpiewać, a jak już śpiewa, to charczy, właśnie wydał swoją trzecią płytę pt. „Pechy i peszki”. Gratuluję. Piosenkarze dzielą się na tych, którzy śpiewają, i na tych, którzy śpiewają, ale to jest tylko ich zdanie na ten temat.

Dorota Rabczewska została oskarżona przez swego byłego partnera Emila Haidara o to, że szantażowała go sekstaśmami z akcesoriami erotycznymi użytymi w różnych miejscach – i na Seszelach. Coraz mniej rozumiem szołbiznes. No i ewidentnie za mało wyjeżdżam.

W podobnym nastroju utrzymana była opowieść wydawcy „Wprost” Michała Lisieckiego po wyjściu z aresztu za kaucją. Michał wyznał, że został zgwałcony przez prawo. Przypomina mi się powiedzenie: Głupi kryminaliści łamią prawo, mą...

W Och-Teatrze po raz kolejny wystąpił Szymon Majewski, tym razem w monodramie na temat swojej mamy pt. „MaminSzymek”. Jest to opowieść o nadpobudliwym dziecku i nadopiekuńczej matce. Z treści wynika, że Szymon absolutnie zasłużył na to, jaki jest dzisiaj.