POLITYKA

Niedziela, 18 sierpnia 2019

Polityka - nr 20 (3210) z dnia 2019-05-15; s. 94

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

Danuta Stenka, aktorka wyjątkowa, została twarzą farb Magnat. Trudno. Nie wszystko musimy rozumieć. Ja do dziś nie rozumiem tego, że reklamy w Polsacie emitowane w ciągu jednego dnia trwają średnio dwa dni.

Ruszyła kampania reklamowa marki Volkswagen. Na działania składa się cykl rozmów z tzw. znanymi ludźmi prowadzonych przez prezenterkę Marcelinę Zawadzką. Z popularnością niektórych znanych ludzi jest jak z volkswagenami. Nie ma się czym chwalić.

Plejada jak co roku przyznaje swoje nagrody. I jak co roku jest wesoło. Osobowością roku może zostać Agata Młynarska, nadzieją Blanka Lipińska, a debiutantką Maja Frykowska. W krajowym show-biznesie bez zmian. Tradycyjnie promują nosicieli niezbyt nachalnych talentów.

Trwa medialny rozwód Weroniki Rosati i Roberta Śmigielskiego. Lekarz podobno groził, że wyrzuci jej psa przez okno, a ona wystąpiła o zakaz zbliżania się do jej trzyletniego yorka Frania. Jest w tej parze coś pięknego. Jeszcze nie wiem co, ale obiecuję poszukać.

Anna Mucha w socialmediowym natarciu. Aktorka po raz kolejny umieściła ...

Adam Ostrowski, znany jako O.S.T.R., napisał biografię „Brzydki, zły i szczery”. Polecam. Muzyk wyznaje, że w 1989 r. poprosił wujka o kasety z jazzem, a dostał z hip-hopem. I tak się zaczęło. Idąc tym tropem – połowa polskich gwiazd pop nie dostała jeszcze żadnej kasety.