POLITYKA

Niedziela, 25 sierpnia 2019

Polityka - nr 22 (3212) z dnia 2019-05-29; s. 90

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

W historii polskiego kina najwięcej widzów mieli „Krzyżacy” – 32 mln, „W pustyni i w puszczy” – 30 mln i „Potop” – 27. Na kolejnym miejscu jest film Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu” – 22 mln. Brak tylko „Quo vadis”, które, podobnie jak Sekielski, opowiada o prześladowaniu chrześcijan.

Mamy swoje prawie royal baby. Anna Czartoryska urodziła kolejne dziecko. Gratulacje. To już trzeci potomek tej zacnej familii. Jest czwarty w kolejce do tronu. No chyba że Joachim Brudziński naprawdę wyjedzie.

Po pięciu latach od rozwiązania na scenę powraca legendarny zespół Budka Suflera. Niestety bez Krzysztofa Cugowskiego. W jego roli wystąpi Robert Żarczyński, który śpiewał w formacji grającej covery grupy. Ciekawe. Budka bez Cugowskiego to jak Norbi bez playbacku.

Polska ma najwyższy współczynnik fałszywych informacji w Europie. Tak wynika z raportu Oxford Internet Institute. Do śmieciowych serwisów zaliczyli m.in. Pikio i wPolityce. Ciekawe. Do samolotu wsiadamy zawsze z lewej strony, a śmiecimy z prawej.

Michel Moran i Robert Makłowicz ...

Ukazała się książka Małgorzaty Domagalik „Pani Wymagalik”. To osobisty alfabet autorki poświęcony show-biznesowi, polityce i życiu. Od aborcji i pani Albright, po zmarszczki i Żuławskiego. Małgosia na wstępie cytuje Kurta Cobaina. Jak widać, ma czarny pas w literaturze. Zabija pierwszym zdaniem.